MAKITA RP2300FCXJ

kvalita

• , zakúpené v A-Z STROJ

• osvedčená kvalita
  • , zakúpené v REMAB - Obchod pre stolársku a remeselnícku výrobu

Paradna masina. Dodavana je vratane plastoveho kufrika, co nie je spomenute v popise a je to prijemny bonus.

Typ frézky
horná
Príkon
2.3 W
Určenie
na drevo
Voľnobežné otáčky
22000 ot/min

RP2300FCXJ je horná fréza s dlhou životnosťou, ergonomickou rukoväťou, jemným nadstavením hĺbky a LED osvetlením pracovnej plochy.

Popis:

Konštantná elektronika a plynulý rozbeh

Ergonomické rukoväte

Jemné nastavenie hĺbky (po 1 mm)

Elektronická kontrola otáčok

Možnosť pripojenia externého odsávania

LED osvetlenie pracovnej plochy

Bezpečnostný vypínač

Jednoduchá výmena nástrojov

Možnosť pripojenia k vodiacej lište (adaptér 194579-2)

Technické špecifikácie:

Hlučnosť (Lwa) 98 dB (A)

Hmotnosť 6,1 kg

Rozmery (D x Š x V) 155 x 294 x 312 mm

Dodávka:

MAKPAC Trnsportný kufor (Typ 4)

MAKPAC púzdro do kufra

• Pomer cena kvalita
  • , zakúpené v www.ajtech.sk

• Made in Japan
    • solídny kus náradia
    • vertikálne vedenie je osadené lineárnymi ložiskami - hladký chod hore/dolu
    • silný motor
    • klieštiny 6, 8 a 12 mm
    • jemný posuv ponoru a bočného vedenia po desatinách milimetra
    • LED svetlo dostatočne nasvieti obrobok
    • možnosť upnúť frézku aj na stôl zdola a používať ako výkonnú spodnú frézku
    • zatiaľ nič

• premyslená konštrukcia
    • výkon,
    • ergonómia,
    • presná výroba,
    • kvalitné materiály
    • -citlivosť aretácie vypínača na piliny pri práci vo frézovacom stolíku
    • -nedoriešená skrutka zdvihu frézy (zanášanie hlavičky pilinami)

S touto frézkou pracujem sporadicky už cca 5 rokov. Stále spoľahlivá a výkonná ako horná frézka, alebo zamontovaná vo frézovacom stolíku. Po doplnení výkonnými frézami so stopkou 12mm a pomocným prípravkom bola výborným pomocníkom pri čapovaní spojov rámov dverí aj pri pero-drážkových spojoch dosiek.

• , zakúpené v AkcioveNaradie.sk

• Pomer kvalita cena

• jeden z najlepších
  • , zakúpené v Naradieshop, s.r.o.

• jemne nastavenie po desatinach mm vrchneho a bocneho dorazu (velky nastavitelny paralelny doraz umoznuje presnejsie opracovanie na koncoch obrobku)
    • led osvetlenie pracovnej plochy
    • skoro 3x vyssi vykon oproti modelu RP0900 (ktory som pouzival doteraz) ale odber elektriny 11A.
    • plynule zatlacanie tela frezky dole bez zasekavania (aj v pripade ked sa zatlaca nerovnomerne pozdlz noh)
    • relativne mensia hlucnost motora (ked to porovnavam s modelom RP0900)
    • freza vyrobena a poskladana v Japonsku (ostatne nastroje co mam od Makity su vyrobene v Cine a to je na kvalite aj vidiet)
    • moznost pouzit frezku aj ako spodnu stolovu (prisposobene nastavenie vysky dorazu a spinac elektriny)
    • vysoka hmotnost (6kg)
    • odsavaci adapter nekompatibilny s hadicou Makita vysavacu. Potrebne dokupit redukciu (je ale otazne ci sa bude dat tento diel zakupit na Slovensku, lebo pre model RP0900 som ho nevedel zohnat)
    • vysoka cena

Pri kupe som sa rozhodoval medzi dvomi modelmi (Makita RP2300 a CNT E7). Nakoniec som isiel do Makity, kedze tato frezka ma oproti CNT modelu aj led osvetlenie pracovnej plochy a lepsi paralelny doraz. Celkovo ma frezka vsetky potrebne parametre a funkcie na velmi presnu a rychlu pracu, pricom kalibrovanie dorazov je rychle. Frezka ma vynikajuci vykon, bez problemov som s nou napr. cinkoval (25mm) obrobok z tvrdeho dreva.

• , zakúpené v Naradieshop, s.r.o.

• Zatiaľ som nemal veľa času dôkladne sa zoznámiť s možnosťami a funkciami hornej frezky. Ale na základe vyskúšania ju určite odporúčam ako do domácej dielne tak aj na väčšie zaťaženie vo výrobe. Podrobnejšie hodnotenie niekedy nabudúce.

Zatiaľ neviem o ničom.